İletişim formu için tıklayın
Tel: 0212 346 30 46

Araç Muayene İçin Alfred'i Arayın!

Araç muayene işlemleri, hem yapılan yerlerin uzaklığı hem de işlemin içeriği açısından birçok kişi için sıkıcı ve zaman kaybı olarak olarak görülüyor. Ancak bu durumdan kurtulmanız mümkün. Çünkü Alfred araç muayene işlemlerinizi planlı, hızlı ve güvenli bir şekilde sizin yerinize yapıyor. Eğitimli ve tecrübeli olan şoförlerimiz, nerede olursa olsun kapınıza gelip ve aracınızı alarak, muayene istasyonuna götürüp, muayenesini yaptırıp yine ister iş yerinize ister evinize geri getiriyor. Aracını havalimanında teslim edip dönüşte muayenesi bitmiş aracını yine havalimanında teslim alan da var. Bu kazanılan değerli zamanı dilediğinizce kullanmak size kalıyor. Gözünüzde büyüttüğünüz muayene süreci sorunsuz halloluyor.

Araç Muayene Nedir?

Araç muayene işlemleri yasal zorunluluktur. Çünkü trafikte olan arabaların güvenli bir sürüş için kanunen periyodik kontrol ve bakıma girmeleri gerekmektedir. Bunun için de 2 yıllık bir süre ön koşul olarak belirlenmiştir. 2 yılda bir aracınızı mutlaka muayene istasyonuna götürerek, kontrolden geçirmelisiniz. Böylelikle aracın son durumu hakkında bilgi sahibi olabilir ve arabanızın olası eksiklerini de giderebilirsiniz.

Araç muayene işlemlerinin süresi araca göre değişmektedir. Yeni alınan bir otomobil ya da SUV tarzı araçlar, 3 yıl sonrasında muayeneye gitmek zorundadır. Bunun yanı sıra 3 yıl dolduktan sonra süre her 2 senede bir olarak kanunlaştırılmıştır. Yeni Ticari araçlar için ise bu süre 2 yıl iken, iki sene sonunda her sene muayene işlemi gerekmektedir.

Alfred olarak araç muayenesinden önce başlayan tüm süreci biz sizin yerinize yürütüyoruz. İlk olarak internet aracılığı ile bir randevu alıyoruz. Randevu talep ederken, sizin için en uygun günün hangisi olduğunu soruyoruz. Böylece bilginiz dahilinde uygun bir gün içerisinde muayene için gerekli randevu oluşturulmuş oluyor. Muayene işlemleri TÜVTÜRK aracılığı ile yapılıyor. Randevu aşamasında belirlenen gün ve saate göre hareket ediyoruz ve randevu saatinden önce muayene istasyonunda oluyoruz. Biz bu işlemleri yaparken, siz de gündelik yaşamınıza ve diğer işlerinize devam ediyorsunuz.

Muayene Süreci Nasıl İşlemektedir?

  • Araç muayenesi resmi bir işlemdir. Muayene öncesinde bir takım hazırlıkların sizin tarafından yapılması gerekmektedir. Araç içerisinde bir takım parçalar ve bölümler kontrol edilmelidir. Örneğin araçta reflektörün olup olmaması muayene sürecini etkileyecektir. Her araç içinde mutlaka bir ilk yardım çantası da olmalıdır. Bunlara sahip olan aracın, teknik arıza veya eksikliği yoksa muayeneden başarılı bir şekilde geçeceğini söyleyebiliriz.
  • Eksikliklerin tespiti konusunda Alfred size destek olabilir. Hangi eşyaların ve parçaların eksik olduğunu kontrol ederek size bir liste çıkaracaktır. İstek ve onayınız doğrultusunda bu parçaları temin ederek yerine koyabilir.
  • Araç muayene öncesinde bilinmesi gereken şeylerin başında aracın cezalı olup olmadığının tespiti gelmektedir. Çünkü trafik cezası ya da sigorta kaynaklı bir borcu olan araçların muayene sürecinde sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Online bir şekilde borçların kontrol edilmesi şarttır. Alfred’in bunu yapmaya yetkisi olmadığı için süreci sizin yönetmeniz ve sadece bu konuda işleme dahil olmanız için Alfred sizi yönlendirir.
  • Araç muayene işlemleri için sizin gelmenize gerek yoktur. Çünkü özel şoförümüz bu konuda size hiçbir iş bırakmayacaktır. Muayene için ilgili yere giden görevlimiz, başından sonuna kadar sürecin içinde olacaktır ve her alanda araç ile alakalı prosedürleri takip edecektir. Bunu yaparken de gerektiğinde sizin ile iletişimde olacaktır. Olası sorunlar ve eksikler karşısında hazırlıklı olarak mağduriyet yaşamanızı engelleyecektir.
  • Görevli teknisyenler, aracın muayenesini yaparken hangi parçaların eksik olduğunu söyleyecektir. Bunun yanı sıra kusurlar da listelenecektir. Eğer araç, hafif kusurlu olarak tanımlanıyorsa, bu durum bir sorun teşkil etmemektedir. Aracınızı istediğiniz gibi kullanmanız mümkün olacaktır. Elbette aracın kusursuz çıkması her zaman daha iyidir. Bu iki durum, sorun yok anlamına gelmektedir. Hafif kusurlu araçlarda, yine firma olarak devreye girmekte ve hafif kusur durumunun ortaya çıkmasına neden olan hataları gidermekteyiz.
  • Aracınız için ağır kusur sonucu ortaya çıkarsa endişelenmenize gerek yok çünkü biz bu sorunu da sizin yerinize başarılı olarak çözmekteyiz. Muayene sistemine göre sorunlu olan araçların hemen tamir edilmesi gerekmektedir. Siz işlerinize devam ederken, görevli olan özel şoförünüz onayınız doğrultusunda aracınızı en yakın tamirciye götürecektir ve sorunların ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Tamir işlemi bittikten sonra Alfred tekrar muayene istasyonuna dönecek ve aracı tekrar muayeneden geçirecektir.

Araç Muayene Neden Gereklidir?

  • Araç muayenesi kanunen zorunlu bir işlem olduğu için kesinlikle yapılmalıdır.
  • Araçlarını satmak isteyen kişiler, eğer muayene yaptırmadılarsa araçlarını satamazlar.
  • Araç muayenesini yaptırmamış olan kişiler, maddi olarak da cezalandırılırlar. Trafik kontrolünde belirlenmesi sonucunda ilk seferde 95 TL ceza kesilmektedir. Ayrıca 10 ceza puanı verilmektedir. İkinci kez tespiti halinde araç trafikten men edilmekte, en geç 7 günlük bir süreç içerisinde de muayenenin yapılması zorunlu hale gelmektedir.

Tüm Bireysel Hizmetlerimiz

Resepsiyon Hizmetleri
Bilgilendirme ve Danışma
Vestiyer ve Emanet
Seyahat Danışmanlığı
Rezervasyon
Teslimat Organizasyon

Bellboy Hizmetleri
Kuru Temizleme ve Terzi
Lostra
Paket Taşıma
Eczane
Özel Kurye
Alışveriş

Bilet Hizmetleri
Yurtiçi Etkinlik Bilet Temini
Yurtdışı Etkinlik Bilet Temini
Ulaşım (Uçak, Otobüs, Tren)
Bilet Temini

Tanıtım Hizmetleri
Marka Tanıtım ve Sponsorluk
Örnek Ürün Dağıtımı

Diğer Hizmetleri
Mağazalar Arası Ürün Transferi
Noter Temini
Acil Tıbbi Yardım

Araç ve Şoför Hizmetleri
Vale
Vale Davet (Özel Davetler İçin Ekip)
Araç Muayene
Araç Servis ve Bakım
Araç Sigorta
Araç Yıkama
Yakıt Deposu Dolumu
Lastik Değişimi
Araç Kiralama
Günlük ve Saatlik Özel Şoför
Transfer Hizmetleri

Bireysel olarak ihtiyacınız olan tüm Concierge hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

AVM

Alışveriş merkezlerini
farklılaştıran hizmetlerimiz

REZİDANS

Yaşam alanlarına 
değer katan hizmetlerimiz

OFİS

Ofis alanlarınıza 
değer katan hizmetlerimiz

AVM

Alışveriş merkezlerini
farklılaştıran hizmetlerimiz

REZİDANS

Yaşam alanlarına
değer katan hizmetlerimiz

OFİS

Ofis alanlarınıza
değer katan hizmetlerimiz